Wydarzenie “Wspólna medycyna – razem dla pacjenta” ma stanowić platformę dyskusji medycyny akademickiej z innymi, uznanymi przez Światową Organizację Zdrowia, formami medycyny naturalnej. Celem jest obustronna współpraca, która doprowadziłaby do powstania medycyny komplementarnej, traktującej pacjenta holistycznie i wykorzystująca najlepsze tradycje medyczne wypracowane przez wieki w różnych obszarach kulturowych.
Tematem II konferencji z cyklu Wspólna Medycyna – Razem dla Pacjenta są “Naturalne metody wspierające leczenie chorób przewodu pokarmowego w świetle badań klinicznych”, a jej CELEM przedstawienie realnych i opartych na wynikach badań naukowych możliwości łączenia medycyny zachodniej z innymi, systemami medycznymi w zakresie chorób przewodu pokarmowego.
ODBIORCY PROJEKTU
– środowisko lekarskie, studenci medycyny, rehabilitanci, fizjoterapeuci i dietetycy otwarci na doświadczenia innych systemów medycznych oraz rzetelnych praktyków od lat wspierających medycynę akademicką. Konferencja dedykowana jest także studentom i terapeutom medycyny naturalnej, chcącym uczestniczyć w procesie nowoczesnego dialogu i współpracy ze środowiskiem medycznym.
GOŚCIE SPECJALNI KONFERENCJI:
dr n. med. Preeti Agrawal Prezes Fundacji Kobieta i Natura, założycielka pierwszego w Polsce ośrodka leczenia integracyjnego oraz Jeremy Ross – wybitny klinicysta, nauczyciel akademicki i doświadczony terapeuta), w swojej praktyce łączący z powodzeniem zachodnie ziołolecznictwo i medycynę chińską oraz inne uznane autorytety w tych zagadnieniach.
Konferencja odbędzie się
19 października 2017 roku,
w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
ORGANIZATORAMI są czołowe polskie ośrodki edukujące w zakresie medycyny naturalnej: Międzynarodowa Szkoła Akupunktury Klasycznej AcuArt z Katowic, Trójmiejski Ośrodek Medycyny Orientalnej z Gdańska oraz Szkoła Naturalnego Odżywiania i Terapii Orkiszowe Pola z Poznania.
Więcej informacji na stronie http://wspolnamedycyna.pl