14 kwietnia 2018 r. w Warszawie odbędzie się trzecia edycja konferencji PROLAKTYNA. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Promocji Karmienia Piersią, która od 2015 roku wspiera rodziców i upowszechnia wiedzę o karmieniu piersią.
Gościem zagranicznym konferencji będzie światowej sławy międzynarodowa Konsultantka Laktacyjna Nancy Mohrbacher, autorka licznych publikacji o karmieniu piersią wydanych w języku angielskim oraz książek, w tym m.in. „Karmienie piersią, siedem naturalnych praw”. Jako jedna z pierwszych została nagrodzona tytułem FILCA przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Konsultantów Laktacyjnych. Prowadzi praktykę w Chicago oraz podróżuje po świecie jako prelegentka najważniejszych międzynarodowych konferencji o karmieniu piersią.
W konferencji wezmą też udział wybitni specjaliści polscy.
Wykład wygłosi dr n. med. Paweł Grzesiowski – wybitny pediatra i immunolog. Opowie on o wpływie karmienia piersią na mikrobiom układu pokarmowego dziecka karmionego piersią.
Odbędzie się także panel dyskusyjny, podczas którego poruszony zostanie temat dobrych praktyk opieki laktacyjnej w polskich szpitalach. W panelu zasiądą: dr n. med. Urszula Bernatowicz-Łojko, dr hab. n. med. Maria Wilińska, mgr Agnieszka Muszyńska CDL, prof. dr hab. n. med. Barbara Kowalewska-Kantecka – prowadzenie: mgr inż. Małgorzata Jackowska.
Rejestracja na wydarzenie odbywa się na stronie: www.prolaktyna.fpkp.pl i potrwa do 12 kwietnia 2018 roku. Do 28 lutego wejściówki można zakupić w przedsprzedaży w atrakcyjnej cenie. Przewidziane są punkty edukacyjne dla osób wykonujących zawody medyczne oraz punkty CERP dla Międzynarodowych Konsultantów Laktacyjnych IBCLC.
Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem UNICEF Polska oraz Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.
Pozostałe patronaty: Fundacja Rodzić po Ludzku, Fundacja Opieki Okołoporodowej, Fundacja Matecznik, Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, La Leche League Polska, Fundacja Bank Mleka Kobiecego, Centrum Nauki o Laktacji, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni, Stowarzyszenie DOULA w Polsce, Mlekoteka, Magazyn HIPOALERGICZNI.
Zobacz więcej na: www.prolaktyna.fpkp.pl
takich konferencji powinno sie odbywać więcej coraz więcej mam wrażenie ,że lekarze w niektórych szpitalach doszli do wniosku ,że sam tytuł prof wystarczy i nie trzeba się dokształcać ,uczyć i zaprzestać wobec nas kobiet praktyk sprzed 50 lat ,poród to kładź się i nie wymyślaj ,nie masz pokarmu to dawaj butle z mm ,wiem co mówię rodziłam 6 razy i moje wspomnienia z różnych szpitali są jakie są ,dzieci na szczęście zdrowe:)