Chcemy uczynić z naszego spotkania platformę dyskusji polskich alergologów i dla polskich alergologów. Na podstawie doświadczeń z ostatnich lat zbudowaliśmy program i ofertę naukową, jakiej jeszcze w Wiśle nie było. Osią programu naukowego będzie dyskusja polskich alergologów o alergologii. Przedstawimy nie tylko najnowsze doniesienia naukowe z zakresu najbardziej palących problemów, takich jak immunoterapia, alergia na pokarmy, aktualne wytyczne, ale przede wszystkim „to, co nas boli” w polskiej alergologii. – mówi Prezydent Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Profesor Zbigniew Bartuzi.
Wisła w nowej odsłonie – IX Konferencja Szkoleniowa PTA
10–13 maja 2017 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle
Oto tylko niektóre zagadnienia, które będą poruszone podczas konferencji:
- AZS – jak leczyć w praktyce?
- Nowe możliwości terapeutyczne w chorobach obturacyjnych
- Nietolerancja histaminy
- Immunoterapia alergenowa chorób alergicznych
- Leczenie biologiczne astmy ciężkiej alergicznej – dlaczego nie warto zwlekać?
Na co jeszcze mogą liczyć uczestnicy:
- Certyfikowany kurs w zakresie immunoterapii iniekcyjnej
- Sesję z udziałem konsultantów wojewódzkich
- Sesję dla osób specjalizujących się z alergologii
- Sesje Sekcji Problemowych PTA
- Sesje wytycznych i interaktywne
- Dyżury ekspertów
Szkolenie World Allergy Training Schools
organizowane przez WAO we współpracy z PTA
- W dniu 11 maja odbędzie się po raz pierwszy w Polsce szkolenie World Allergy Training Schools organizowane przez World Allergy Organization we współpracy z Polskim Towarzystwem Alergologicznym.
- Będzie to całodniowe szkolenie w języku angielskim skierowane do młodych lekarzy. Szkolenie będzie prowadzone przez międzynarodowych wykładowców w formie analizy ciekawych przypadków połączonej z dyskusją. Do udziału w szkoleniu uprawnieni będą tylko i wyłącznie uczestnicy Konferencji PTA w Wiśle. Limit uczestników – 50 osób
Dzień Pielęgniarstwa Alergologicznego
Wisła, 13 maja 2017 r.
w ramach IX Konferencji Szkoleniowej PTA
Z przyjemnością zapraszamy do udziału w kolejnym już Dniu Pielęgniarstwa Alergologicznego, który odbędzie się 13 maja 2017 roku w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Organizatorem tego wydarzenia jest tradycyjnie Polskie Towarzystwo Alergologiczne.
Podczas najbliższego Dnia Pielęgniarstwa Alergologicznego chcemy zaprezentować rozwinięcie tematów, które były poruszane we wcześniejszych edycjach tego wydarzenia. Wykłady i prezentacje poprowadzą najlepsi krajowi eksperci w dziedzinie chorób alergicznych – za wartość merytoryczną programu odpowiada Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.
Chcemy by program naukowy Dnia Pielęgniarstwa Alergologicznego odzwierciedlał jak najbardziej codzienny charakter pracy z pacjentem. Liczymy w związku z tym na Państwa głos i udział w dyskusjach, które pomogą przedstawić różnego rodzaju doświadczenia związane z terapią alergii.
Ufamy, że po raz kolejny Dzień Pielęgniarstwa Alergologicznego będzie cieszył się dużym powodzeniem i zainteresowaniem. Zapraszamy do zapoznania się z programem naukowym oraz szczegółami dotyczącymi rejestracji, które znajdą Państwa na tej stronie internetowej.
Ważna informacja dla okręgu mazowieckiego!
Uprzejmie informujemy, że dla okręgu mazowieckiego istnieje możliwość dofinansowania udziału w Dniu Pielęgniarstwa Alergologicznego 2017.
- Status pielęgniarki alergologicznej w świetle regulacji prawnych i ustawodawczych
- Immunoterapia alergii na pokarmy. Profilaktyka anafilaksji w świetle praktyki pielęgniarki alergologicznej
- Alergia na orzechy. Co nowego w temacie?
- Testy skórne w praktyce alergologicznej
Prof. Zbigniew Bartuzi
Prezydent
Polskie Towarzystwo Alergologiczne
konferencja2017.szkoleniapta.pl
Informacje, które tu wyczytałem są pomocne.