12 kwietnia 2016 roku w Sali Koncertowej Mogens Dahl w pięknej Kopenhadze odbyło się wydarzenie AllergyAward, czyli.. spotkania przedstawicieli nauki, producentów i szereg rozmów na tematy związane z alergią skórną.
Uroczystość uświetniło czterech prelegentów, a wśród zaproszonych gości było wielu lekarzy, polityków, blogerów i dziennikarzy. Między innymi, obecni byli tacy goście jak:
Skład Jury oceniającego nominowane produkty:
Lene Midtgaard, Christian Avnstorp, Anne-Marie Yde Andersen, Żaneta Geltz, Karoline Lawætz, Allan Stage Kjeldahl Thullesen, Anne-Sophie Jessen, Raz “RAZspa”, Rachel McCormack, Camilla “Mamawise”, Amanda “MamaWise”, Nanna ”Lifewithkids”, Cæcilie Johansen Makeupandmedicine, Husmoderen, Kamilla Christensen, Heidi Søsted, Kari van Hoorick.
Organizatorzy podziękowali członkom Jury oraz sponsorom:
Decubal, Hedrin, Ceridal oraz Roon&Rahn.
W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 100 produktów, a nagrody wręczono w sześciu kategoriach:
- najlepszy produkt przyjazny skórze do prania: ZEBLA SPORTSVASK (Kasper Børs Petersson)
- najlepszy produkt przyjazny skórze dziecka: COOP COLD CHEEKS CREAM (Vickie Fuchs, Maibrit Glenert)
- najlepszy produkt przyjazny skórze mężczyzny: ZENZ STYLING PASTE 06 (Anne Sofie Willumsen, Jørgen Skjødt)
- najlepszy produkt przyjazny skórze kobiety: DERMA ANSIGTSOL CREME SPF15 (Mette Bohnstedt, Kasper Sundmark)
- najlepszy produkt przyjazny skórze wybrany przez instytucje/profesjonalistów: DECUBAL ORIGINAL CLINIC CREAM (Pernille Øhrstrøm)
- najlepszy przyjazny produkt wybrany przez konsumentów: NILENS JORD MINERAL FOUNDATION LOOSE (Berit Jacobsson, Anna Larson)
Nagrodzone produkty zostały odznaczone stemplem AllergyAward 2016. W przyszłym roku organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w AllergyAward we wnętrzach Royal College of Physicians w Londynie.
Organizacja AllergyCertified One World One Label wyróżnia swoim niebieskim stemplem tylko te produkty, które nie zawierają w swoim składzie nie tylko alergenów, ale także substancji rakotwórczych i powodujących zaburzenia hormonalne u ludzi. Dzięki temu, konsument zyskuje pewność, że gdy sięga po oznakowany produkt, nie musi być inspektorem, który z lupą wczytuje się w składniki, najczęściej napisane maleńkim druczkiem, by znaleźć środki chemiczne szkodliwe dla zdrowia. Lene Still i Ewa Daniel skupiają wokół swojej koncepcji – świata bez alergenów – podmioty i profesjonalistów, wraz z którymi są w stanie wpłynąć na przemysł kosmetyczny i chemiczny na skalę światową.
Obecnie nie ma żadnych regulacji na świecie, które ukróciłyby proceder producentów, którzy wprowadzają w błąd swoich Klientów i stosują na wyrost opisy typu: ”Organiczny”, ”Naturalny”, ”Ekologiczny” czy ”Hipoalergiczny”. Jak dotąd Dania pokazała nam, że jest krajem, który wiele lat z rzędu jest najszczęśliwszą nacją na świecie, przoduje w zakresie produkcji energii odnawialnej (a nawet w tym roku ma jej o 40% ponad potrzeby kraju!), a także w zakresie regulacji prawnych w obszarze żywności organicznej. Czy również w dziedzinie produkcji bezpiecznych kosmetyków i chemii gospodarczej właśnie z Danii przyjdzie do nas najlepsze rozwiązanie? Trzymajmy kciuki! Nasza redakcja z pewnością będzie w centrum wydarzeń i na bieżąco będziemy Was informować 🙂
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat kryteriów, jakie powinien spełnić certyfikowany produkt, zajrzyj tutaj: www.allergycertified.com/about/criteria